كفاشیان:

پیشنهاد كردم انتخابات برگزار گردد

پیشنهاد كردم انتخابات برگزار گردد به گزارش بازسازی خانه نایب رئیس فدراسیون فوتبال می گوید به فیفا پیشنهاد كرده اجازه برگزاری انتخابات با اساسنامه اصلاحی را بدهد تا پس از تعیین رئیس و هیات رییسه، درباره ابهامات باقی مانده در اساسنامه مذاكره شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از ایسنا، علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران درباره حضورش در فدراسیون بعد از غیبت چند روزه اظهار داشت: قرار نیست هر روز به فدراسیون بیایم. شغل بنده موظف نیست. گاهی اوقات به فدراسیون سر می زنم که اتاقم را حفظ کنم!

وی در واکنش به اینکه گفته می شود فعالیتهایی در ارتباط با پیشگیری از بازگشت او به این فدراسیون شده است، اظهار نمود: تا زمانی که انتخابات بعدی برگزار شود، نایب رییس و عضو هیات رئیسه هستم. قول می دهم پس از انتخابات در فدراسیون فوتبال نباشم.

نایب رئیس این فدراسیون مسئله سرپرستی به باعث اساسنامه را رد کرد و اظهار داشت: این مورد منتفی شد چون که من بازنشسته هستم و مجوز لازم را هم ندارم. سرپرست فدراسیون نباید مشمول قانون بازنشستگی شود. به دلیل بازنشستگی قادر نیستم اسناد و اوراق را امضا کنم.

کفاشیان درباره اختلاف فیفا و فدراسیون فوتبال درباره ماهیت فدراسیون فوتبال که گفته می شود وزارت ورزش تاکید دارد ماهیت این فدراسیون مطابق قانون باید نهاد عمومی غیردولتی باشد، اظهار داشت: در اساسنامه جدید استقلال فدراسیون دیده شده است. الان مجمع و بعد هم هیات رییسه تصمیم گیرندگان اصلی فوتبال هستند. به نظر تایید این اساسنامه ایرادی ندارد. طبق قانون مصوب مجلس، فدراسیون ها جزو سازمان های عمومی غیردولتی هستند. اگر این قانون برداشته شود، باید برای همه یکسان باشد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: الان باید فیفا توجیه شود که نهاد عمومی غیر دولتی ارتباطی به نقض استقلال فدراسیون ندارد. هر فدراسیونی ضمن اینکه تابع قوانین فیفا و AFC است، باید تابع قوانین کشورش هم باشد. به نظرم باید با فیفا خوب صحبت شود که متوجه شوند استقلال فدراسیون فوتبال حفظ می شود و کسی در تصمیمات این مجموعه دخالت نمی کند.

کفاشیان اعلام نمود که به فیفا پیشنهاد کرده انتخابات فدراسیون فوتبال ایران با اساسنامه اصلاحی برگزار گردد و پس از تعیین رئیس و اعضای هیات رییسه، درباره ابهامات مختلف بحث شود. او اظهار داشت: خودم به فیفا پیشنهاد دادم که اگر موارد کوچکی در اساسنامه مانده، اجازه دهد انتخابات برگزار گردد. برای همین گفتم سریعا مجمع این اساسنامه را تصویب کند و ما انتخابات را برگزار نماییم.

وی در واکنش به اینکه فیفا تا زمان اصلاح اساسنامه، اجازه برگزاری انتخابات را نخواهد داد، تصریح کرد: پیشنهاد من این است که با برگزاری انتخابات و تعیین هیات رییسه، فدراسیون روی ریل می افتد و صاحب پیدا می کند و می تواند قدم های باقی مانده برای رفع ابهامات اساسنامه را بردارد. هر چقدر فیفا اصلاح اساسنامه را طول بدهد، فوتبال کشورمان و آسیا ضرر می کند. فیفا در حق فوتبال ما ظلم می کند.

وی درباره اظهارات اسلامیان در خصوص اینکه دولت باید برای حل مشکل پا پیش بگذارد، اظهار نمود: بحث این نیست که دولت ورود کند. الان فدراسیون با فیفا طرف حساب است. اگر مورد خاصی هست فیفا بگوید تا ما حل نماییم. اگر احتیاج به تغییر قانون بود، دولت باید لایحه تغییر قانون را به مجلس بفرستد که کار یکی دو روز نیست. فدراسیون باید کارش را بکند. همان گونه که در سالیان گذشته استقلال فدراسیون حفظ شده از این پس هم حفظ خواهد شد. هر چه در برگزاری انتخابات سنگ اندازی شود به ضرر ماست و مسئولیتش هم بر دوش کسانی است که نمی گذارند اساسنامه تایید گردد.

نایب رئیس این فدراسیون درباره قرارداد ویلموتس و اینکه وی گفته فدراسیون فوتبال با برند او بازی کرده است، خاطرنشان کرد: مگر ویلموتس برند داشت؟ او به درد فوتبال ما نخورد. من اطلاعی از قرارداد او ندارم. او یک مربی بود که با عنایت به سوابقش انتخاب گردید و اگر نتیجه نگرفت نباید کاسه کوزه ها سر فدراسیون بشکند. این روش درستی نیست.

کفاشیان در واکنش به اینکه در صورت توافق با فیفا، آیا وزارت ورزش باید از فدراسیون حمایت و از سویی در تصمیماتش دخالت کند، اظهار نمود: وزارت ورزش موظف است به مجلس پاسخ دهد. از طرفی به هیات رییسه آینده می گویم که از نظر مسائل مالی نیازی به کمک دولت ندارند. به خصوص فوتبال ایران که سرشار از درآمد است. البته دولت باید در بعضی مسائل باید پاسخگو باشد. به شخصه به جز یکی از وزرا که مرا اذیت کرد، با بقیه تعامل داشتم.

کفاشیان تصریح کرد: فوتبال ما باید روی پای خود بایستد و سریع تر اتفاقات مدیریت شود تا به جام جهانی برویم. اگر به این مسابقات نرویم، چهار سال عقب می افتیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره اظهارات اسلامیان در خصوص اینکه اگر بر خلاف اساسنامه سایر اعضای فیفا رفتار شود، برای فوتبال ایران تبعات دارد و چه بسا مسیر کنونی منجر به تعلیق فدراسیون و تشکیل کمیته انتقالی می شود، اظهار داشت: من در جریان بحث های اساسنامه نیستم. چون از ابتدا برخی دوستان در فدراسیون این مورد را پیگیری کردند. به هر صورت باید مشکلات حل شود. اعضای هیات رییسه فدراسیون هم دوست ندارد فوتبال ایران تعلیق شود.

وی درباره اینکه گفته بود پول گم شده از محل حق پخش بازی های تیم ملی که باعث محرومیت او بود، وجود دارد و بگویند تا او واریز کند، اظهار داشت: منظورم این بود دوستانی که گفته بودند پول در اختیار من است، پول را بگیرند و اطلاعات بیشتری بدهند. همه چیز این پرونده مشخص است.

کفاشیان درباره برگزار نشدن جلسه هیات رییسه این فدراسیون هم اظهار داشت: من هم نمی دانم چرا تشکیل نمی گردد. اگر فهمیدم می گویم.

منبع:

1399/04/12
15:18:58
5.0 / 5
2948
تگهای خبر: درآمد , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان