وضعیت عجیب ملك تجاری و اداری در تهران

وضعیت عجیب ملك تجاری و اداری در تهران به گزارش بازسازی خانه شیوع کرونا اقتصاد خیلی از کشورها را تحت تأثیر مستقیم قرار داد و سبب ضرر اصناف و فعالان اقتصادی در بازار داخلی شد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، در سنوات گذشته معمولا بازار املاک تجاری و اداری همواره مشتریان خاص خویش را داشته اما سال ۹۹ و تعطیلی خیلی از اصناف تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا، سبب شد تا اعضای صنوف مختلف فعالیت اقتصادی خویش را به حداقل برسانند. بیشتر بخوانید: افزایش۱۵ تا ۲۵ درصدی میزان اجاره بها / تمدید خودکار قرارداد مستأجران املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ بیشترین ضربه را در سالهای اخیر خورد و ضرر هنگفتی متحمل شد به صورتی که ۳۰ تا ۳۲درصد فعالان صنفی ترجیح دادند، قراردادهای اجاره واحدهای خویش را فسخ کنند و بدین ترتیب از گردونه فعالیت اقتصادی خارج شدند. ۳۰ تا ۳۲ درصد فسخ قرارداد املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ صورت گرفت وضعیت قیمت املاک تجاری و اداری هم در سال ۹۹ مسیر عکس بازار مسکن را طی کرد و بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از قیمت این املاک در بازار کاسته شد. وضعیت رهن و اجاره و خرید و فروش املاک تجاری و اداری بسیار اسفناک است به صورتی که در یک سال قبل کمتر معامله خرید و فروش و رهن واجاره این املاک به ثبت رسیده است.
کسی به دنبال خرید املاک تجاری و اداری نیست رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت خرید و فروش و اجاره املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ اظهار داشت: هیچ کسی اصلا به دنبال خرید املاک تجاری و اداری در بازار نبود. مصطفی قلی خسروی در مورد فسخ قرارداد اجاره املاک تجاری بیان نمود: متاسفانه در سال ۹۹ به علت شرایط خاص اقتصادی شاهد فسخ تعداد فراوان قراردادهای املاک تجاری و اداری بودیم. افزایش ۳۲درصدی فسخ قرارداد املاک تجاری وی ادامه داد: ۳۰ تا ۳۲ درصد فسخ قرارداد املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ صورت گرفت. وی توضیح داد: متاسفانه فعالیت کاسبان و اصناف تحت تأثیر کرونا قرار گرفته است و باید توجه داشت کسانی که با اجاره واحد تجاری و طبق ماده ۸۰ قانون نظام صنفی، جواز دریافت کرده بودند هم تحت تأثیر شرایط بد اقتصادی، ناچار به فسخ قرارداد شدند. قیمت املاک تجاری و تجاری تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد نبود مشتری برای املاک تجاری و اداری وی درباره قیمت این املاک در بازار ملک ۹۹ بیان نمود: شاهد کاهش قیمت املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بودیم اما با وجود پایین تر آمدن نرخ ها، مشتری برای خرید وجود نداشت. وی تصریح کرد: قیمت املاک تجاری و اداری در سال ۹۹ نسب به سال ۹۹ بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد. وضعیت مبهم املاک تجاری در سال ۱۴۰۰ رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت رونق بازار املاک تجاری و اداری در سال ۱۴۰۰ بیان نمود: شرایط برای فروش املاک تجاری و اداری خیلی سخت است به صورتی که به ازای فروش ۱۰ واحد آپارتمان، شاید بتوان یک واحد تجاری را فروخت چونکه خریداری وجود ندارد. وی تصریح کرد: وضعیت این بازار مبهم است و نمی توان پیشبینی دقیقی داشت. خسروی تصریح کرد: امیدوارم تحت تأثیر رونق اقتصادی در سال ۱۴۰۰، شاهد بهبود وضعیت بازار املاک تجاری و اداری باشیم. ۲۲۳۲۲۴


منبع:

1400/01/19
11:53:16
5.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان