مدیركل راهداری اردبیل:

ارزش راه های استان اردبیل ۲۵ هزار میلیارد تومان است

ارزش راه های استان اردبیل ۲۵ هزار میلیارد تومان است مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اظهار داشت: مجموع ارزش راه های استان اردبیل در وضعیت فعلی بیش از 25 هزار میلیارد تومان است.کلیم الله وثوقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: هم اکنون یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و بزرگراه در استان اردبیل وجود دارد و پنج هزار کیلومتر نیز راه روستایی داریم که هموطنان از آن تردد می کنند.
وی به موضوع نگهداری راه ها و همین طور اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت به رغم کمبود منابع اعتباری اشاره نمود و اظهار داشت: سالانه یک هزار میلیارد تومان منابع برای نگهداری راه های استان اردبیل نیاز است که در تامین این منابع با محدودیت های جدی روبه رو هستیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اشاره کرد: سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد این هزینه ها تامین می شود و مجموع اعتبارات استانی و ملی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ۲۰۰ میلیارد تومان است که ۲۰ درصد این اعتبارات به حوزه نگهداری اختصاص می یابد.
وثوقی به جابجایی چهار میلیون تن کالا و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر بوسیله ناوگان باری و مسافری اشاره نمود و افزود: ۱۲ هزار راننده به شکل حرفه ای در ناوگان مسافری و باری استان فعال می باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: تعداد ناوگان باری استان هفت هزار و ۹۰۰ دستگاه و مسافری یک هزار و ۲۰۰ دستگاه است که تلاش می شود در طول سال از این طریق جابجایی بار و مسافر صورت گیرد.
وثوقی فعالیت پایانه مرزی بیله سوار را به رغم تعطیلی سالن مسافری تصریح کرد و افزود: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تردد ناوگان باری بوسیله این پایانه انجام می شود.
وی تعداد نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را ۲۶۰ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ۳۰۰ نیروی حجمی در این اداره کل مشغول فعالیت هستند که ما سالانه ۲۵ میلیارد تومان منابع برای پرداخت حق و حقوق و مزایای آنها در نظر می گیریم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل یکی از چالش های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را عدم اختصاص قیر مورد نیاز با گذشت چهار ماه از سال اعلام نمود و اضافه کرد: امکان خرید قیر بوسیله اسناد خزانه وجود ندارد و باتوجه به افزایش ۵۰ درصدی قیمت قیر به جد ما با مشکل تامین قیر برای کارخانه های آسفالت روبه رو هستیم.

1400/04/05
19:57:09
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان