موجران راه خودشان را رفتند؛

تورم اجاره نامه های تمدیدی تابستان سال جاری به 47 درصد رسید

تورم اجاره نامه های تمدیدی تابستان سال جاری به 47 درصد رسید مرکز آمار اعلام نمود تورم اجاره نامه های تمدیدی در تابستان سال جاری به ۴۶.۹ درصد رسیده است؛ این در شرایطی است که ستاد کرونا سقف افزایش اجاره بها در تمدیدها را در تهران ۲۵ درصد تعیین کرده بود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مرکز آمار ایران، در فصل تابستان ۱۴۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۴۴.۱ رسید که نسبت به فصل قبل ۸.۰ درصد افزایش داشته است.
در این فصل استان لرستان با ۲۷.۵ درصد بیشترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲.۵ درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در میان استانهای کشور داشته اند. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۴.۷ درصد است که نسبت به فصل بهار ۱۴۰۰ (۲۹.۱ درصد)، ۴.۴ واحد درصد کاهش نشان داده است.
در این فصل بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۴۱.۸ درصد در ارتباط با استان لرستان و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۱۳.۱ درصد در ارتباط با استان خراسان رضوی است. به عبارتی در فصل تابستان ۱۴۰۰ خانوارهای استان لرستان به صورت متوسط ۱۷.۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان خراسان رضوی به صورت متوسط ۱۱.۵ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده اند.
نرخ تورم اجاره بها در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰ برابر ۲۷.۶ درصد است. که استان کرمانشاه با ۳۷.۵ درصد بیشترین نرخ تورم و استان سیستان و بلوچستان با ۱۳.۲ درصد کمترین نرخ تورم را داشته اند.
همچنین در فصل تابستان ۱۴۰۰ متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ۴۶.۹ درصد بوده است.
برای مشاهده متن کامل خبر (اینجا) رجوع کنید.


منبع:

1400/07/18
12:25:28
5.0 / 5
65
تگهای خبر: اجاره , تورم , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان