متوسط قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران

متوسط قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران به گزارش بازسازی خانه، مهر نوشت: در آبان ماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۵، ۰ درصد بوده است. تورم ماهانه آبان ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۱- درصد)، ۵.۱ واحد درصد افزایش داشته است.بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت آپارتمانهای مسکونی شهر تهران با استفاده از اطلاعات ثبتی سامانه املاک و مستغلات کشور و به روش هدانیک محاسبه شده است. جهت محاسبه درصد تغییرات قیمت واحدهای مسکونی؛ شاخص قیمت نسبت به متوسط قیمت، تغییرات قیمتها را بهتر نشان میدهد. چونکه مشخصات و کیفیت واحدهای فروش رفته در دورههای مختلف در محاسبه متوسط قیمت قابل شناسایی نمی باشند. بعنوان مثال، تعداد واحدهای فروش رفته نوساز در یک دوره امکان دارد خیلی بیشتر از دوره قبل باشد که در این حالت متوسط قیمت دو دوره متوالی با یکدیگر قابل مقایسه نخواهند بود.
شاخص قیمت محاسبه شده به روش هدانیک این مشکل را برطرف می کند و اثر تغییرات کیفیت در طول دوره های مختلف را از بین می برد، ازاین رو با وجود این که متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی نسبت به شاخص قیمت برای عامه جامعه ملموس تر است با این وجود به علت حذف تغییرات کیفیت در محاسبه شاخص قیمت به روش هدانیک؛ تغییرات قیمت در این روش بسیار دقیقتر از تغییرات قیمت در روش متوسط قیمت است. در این گزارش در کنار شاخص قیمت، متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران هم آورده شده است. پیشنهاد می شود برای آگاهی از درصد تغییرات قیمت آپارتمانهای مسکونی، از شاخص قیمت و برای آگاهی از سطح قیمتها از میانگین قیمت استفاده گردد.

شاخص قیمت (فروردین ۱۴۰۰=۱۰۰)
در آبان ماه ۱۴۰۱ شاخص قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۶۷، ۴رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۵۹.۵)، ۵.۰ درصد افزایش داشته است.
افزایش تورم ماهانه
منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل می باشد. در آبان ماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۵، ۰ درصد بوده است. تورم ماهانه آبان ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۱- درصد)، ۵.۱ واحد درصد افزایش داشته است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می باشد. در آبان ماه ۱۴۰۱ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به عدد ۵۰، ۰ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۴۴.۷ درصد) ۵.۳ واحد درصد افزایش داشته است.
افزایش تورم سالانه
منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می باشد. نرخ تورم سالانه آبان ماه ۱۴۰۱ آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۳۵، ۰ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۲.۴درصد)، ۲.۶ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمانهای مسکونی مناطق ۲۲گانه شهر تهران
در آبان ماه ۱۴۰۱ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در مناطق ۲۲گانه شهر تهران به ترتیب به ۴۷۹۳۸۸ و ۴۶۰۱۶۸ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ۱ با متوسط وزنی قیمت۹۶۷۷۸۰ هزار ریال بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۴۲۶۲۴ هزار ریال کمترین قیمت را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده اند.بیشتر بخوانید: با ۱۰۰ میلیون کجا میتوان خانه اجاره کرد؟ / جدول نرخ اجاره در محلات مختلف قم + جدول
۲۱۷ ۳۵


منبع:

1401/09/22
12:49:45
5.0 / 5
431
تگهای خبر: اجاره , املاك , تورم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان