آخرین قیمت وام مسکن برای مجردها و متاهل ها

آخرین قیمت وام مسکن برای مجردها و متاهل ها به گزارش بازسازی خانه، ایسنا نوشت: هزینه هر برگ از تسهیلات مسکن نسبت به دو هفته قبل، افزایشی بوده و متاهل های تهرانی برای دریافت این وام باید بیشتر از ۱۲۱ میلیون تومان پرداخت کنند.بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از اینست که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان، در اردیبهشت ماه ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان و در خرداد ماه هم ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۱۲۵ هزار تومان و در شهریور سال قبل نیز۱۲۵ هزار تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان ماه ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان و آذر ماه ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل هم با قیمت های ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ و ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش بر مبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ بنابراین برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ تومانی، ۵۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان می شود. همینطور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۰ میلیون و ۲۷۲هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۷۰ میلیون و ۹۵۲هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۰۱ میلیون و ۳۶۰هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۲۰ میلیون و ۲۷۲ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۲۱ میلیون و ۶۳۲ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است.
با توجه به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها هم باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۴۰ میلیون و ۵۴۴ و متاهل ها هم باید ۸۱ میلیون و ۸۸ هزار تومان پرداخت کنند.


بیشتر بخوانید: ساخت ۴ میلیون مسکن؛ آرزوی دور دولت سیزدهم!
۳۵۲۱۷


منبع:

1401/10/25
14:43:40
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , ساخت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان