تازه ترین خبرها از استقلال و پرسپولیس

سرخابی ها شهریورماه فرابورسی می شوند

سرخابی ها شهریورماه فرابورسی می شوند به گزارش بازسازی خانه عضو هیات عامل و معاون شركت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی از اختصاص دو مجموعه ورزشی به استقلال و دو مجموعه ورزشی به پرسپولیس آگاهی داد و اضافه كرد: این دو باشگاه شهریور امسال در فرابورس پذیرش خواهند شد.


ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه استقلال و پرسپولیس شرایط ویژه ای برای واگذاری داشتند، توضیح داد: ساختار مالی آنها از لحاظ سود و زیان انباشته نامناسب و همین طور تعیین تکلیف و رفع بندهای حسابرس و بازرس قانونی این دو شرکت و بحث مستندسازی اسناد مالکیتی مجموعه های ورزشی که داده شد زمانبر بود.
هر باشگاه صاحب دو مجموعه ورزشی می شود
وی با اعلان اینکه در مصوبه سال ۱۳۹۱هیات وزیران ذکر شده بود دو مجموعه ورزشی درفشی فر و مرغوبکار به دو شرکت پرسپولیس و استقلال داده شود، اظهار نمود: از آن تاریخ تا چند هفته پیش به سبب مشکلات ثبتی و حقوقی و گاهی داشتن معارض، ستاندن سند مالکیت و سپس انتقال آنها به دو باشگاه نا ممکن بود اما با پیگیری های صورت گرفته در چند ماهه گذشته تا ۱۰ روز آینده هم سند مالکیت درفشی فر و هم شهید مرغوب کار ستاندن می شود تا امکان عملیاتی کردن بحث افزایش سرمایه این دو شرکت وجود داشته باشد.
شمسی از اختصاص دو مجموعه دیگر به باشگاه های استقلال و پرسپولیس آگاهی داد و اضافه کرد: تصمیم دیگری گرفته شد در خصوص اینکه به باشگاه استقلال علاوه بر مجموعه ورزشی مرغوب کار، کمپ مرحوم حجازی و به پرسپولیس علاوه بر ورزشگاه درفشی فر، مجموعه ورزشی شهدای گم نام هم تخصیص داده شود. درواقع به هر دو باشگاه دو مجموعه ورزشی داده شد. البته این دو مجموعه آخر، نیازمند این است که مجوز آنها به استناد ماده ۱۱۷ قانون محاسبات عمومی از هیات وزیران ستاندن شود که دراین خصوص وزیر ورزش به دولت پیشنهاد داده و الان در کمیسیون لوایح در دست رسیدگی است و مصوبه دولت به زودی ابلاغ خواهد گردید.
وی افزود: با توجه به این که در اسناد مالکیت آنها مشکلی وجود ندارد، امیدواریم گزارش توجیهی افزایش سرمایه در هفته آینده تهیه و بعد از ستاندن گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع عمومی فوق العاده با موضوع تصویب افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه اجرا شود و با توجه به این که سایر الزامات پذیرش نیز به موازات پیش رفته است امیدواریم بتوانیم تا آخر مرداد درخواست به هیات پذیرش داده شود تا دو باشگاه در بازار دوم فرابورس پذیرش شوند.
وضعیت مالیاتی و درآمدزایی سرخابی ها
معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه درمورد اختلاف حساب هایی که دو باشگاه با اسپانسرها داشتند، توضیح داد: جلسات در این راستا برگزار و کار گروه هایی تشکیل شده است و در حال تعیین تکلیف هستند.
شمسی با اشاره به بحث درآمدزایی باشگاه های استقلال وپرسپولیس، اظهار نمود: پرسپولیس سال قبل قراردادی را با اسپانسر منعقد کرده بود. بعد از تغییرات مدیریتی طی الحاقیه ای به این قرارداد، مشخص شد کف درآمدی باشگاه پرسپولیس از محل اسپانسری ۱۱۰ میلیارد تومان طی سال است و می تواند بیشتر هم باشد. کف درامدی باشگاه استقلال هم طبق قراردادی که با اسپانسر امضا کرده، سالانه حدودا ۵۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به تسهیلات مالیاتی شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، اظهار نمود: این دو شرکت می توانند از ظرفیت های مصوبه اخیر سران سه قوه که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است استفاده کنند؛ البته به شرط اینکه در بازار سرمایه پذیرش شوند و حداقل ۲۵ درصد سهام شرکت در سال ۱۳۹۹ در بازار سرمایه واگذار شود.
معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی در آخر اشاره کرد: باتوجه به عزمی که در وزارت ورزش وجود دارد و در جلسات هفتگی که به ریاست وزیر ورزش برگزار و موضوعات پیگیری می شود و همین طور پیگیری های مستمر وزیر اقتصاد و همکاری بسیار عالی سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران، دو شرکت استقلال و پرسپولیس در شهریورماه در بازار دوم فرابورس پذیرش و عرضه اولیه صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/04/20
13:46:16
5.0 / 5
2756
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان