مقام مسئول در بانك مركزی خبر داد؛

برنامه بانك مركزی برای عرضه مدل جدید پرداخت با بستر تلفن همراه

برنامه بانك مركزی برای عرضه مدل جدید پرداخت با بستر تلفن همراه بازسازی خانه: مدیر اداره نظام های پرداخت بانك مركزی با اشاره به انجام تراكنش با تلفن همراه اظهار داشت: برای حفظ منافع و صیانت از اطلاعات مشتریان باید مدلهای جدید پرداخت با تلفن همراه شكل گیرد.



به گزارش بازسازی خانه به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی محمد بیگی یكی از مشكلات اصلی پرداخت كشور را انجام پرداخت های ریز دانست و عنوان كرد: با عنایت به هزینه بالای تراكنش های برخط لازم است اقداماتی برای خروج این تراكنش ها از حوزه برخط به برون خط صورت گیرد.
وی ادامه داد: هم اكنون تراكنش با استفاده از تلفن همراه به راحتی میسر است اما كماكان تمام این تراكنش ها به صورت برخط صورت می گیرد بنابراین برای حفظ منافع مشتریان و صیانت از اطلاعات حساس ایشان باید مدلهای جدید پرداخت با استفاده از بستر تلفن همراه شكل گیرد.
مدیر اداره نظام های پرداخت بانك مركزی تصریح كرد: با عنایت به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه بعنوان ابزار هوشمند و در دسترس مشتریان برنامه ریزی لازم جهت استفاده حداكثری از این زیر ساخت با معرفی تراكنش های مبتنی بر نشان گذاری در سال جدید انجام شده اما برای گسترش و تعمیم این ابزار نیازمند تولید هماهنگی بین تمام ذینفعان و تدوین استاندارد ها هستیم.
محمد بیگی با بیان اینكه، مبحث مهاجرت به EMV و هوشمند سازی كارت های بانكی از دو جنبه حائز اهمیت است، تصریح كرد: زیر ساخت های شبكه بانكی كشور باید توان تولید و پردازش تراكنش های صادره از ابزار هوشمند را داشته باشد و دوم اینكه تعامل پذیری بین ذینفعان برای پردازش تراكنش های یكدیگر نیازمند تدوین مشخصات استاندارد های واحدو یكسانی در شبكه پرداخت است.
وی تصریح كرد: استفاده از موبایل می تواند به سرعت پیشرفت هوشمند سازی كارت ها كمك نماید چون كه اولا می توان از فضای امن آن برای نگهداری اطلاعات حساس بهره مند شد و دوم اینكه انجام تراكنش برون خط با بكارگیری nfc به سادگی امكان پذیر خواهد بود. البته باید توجه داشت كه بانك مركزی امسال با معرفی بازیگران جدید نظیر پرداخت ساز و پرداخت بان در تلاش است كه چارچوب های كلان فعالیت در این حوزه را ترسیم كند.
این مقام مسوول در بانك مركزی خاطرنشان كرد: ابزار موبایل محیط مناسبی برای تولید كیف الكترونیك برای مشتریان شبكه بانكی است چون كه در این صورت نیازی به همراه داشتن كارت برای پرداخت های برخط و برون خط وجود ندارد البته این به این مفهوم نیست كه در آینده نزدیك كارت ها كنار گذاشته می شوند بلكه مشتریان در واقع حق انتخاب خواهند داشت.
وی در انتها اظهار داشت: مبحث امنیت در پرداخت از خط قرمز های بانك مركزی وشبكه پرداخت كشور است و همواره به دنبال این هستیم كه در پرداخت و ارائه خدمات جدید و امنیت در پرداخت تعادل تولید نماییم و برای تولید امنیت ابزار و زیر ساخت باید توامان مورد توجه قرار گیرد.

1396/10/29
18:33:09
5.0 / 5
5168
تگهای خبر: بانك , تولید , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان